Patarimai

Šviesoforai ir papildomos sekcijos

Praėjo vieneri metai nuo to kai Susisiekimo ministerija davė leidimą įrengti šviesoforus su papildoma sekcija sukantiems į dešinę. Šie šviesoforai turėjo iki 2019 metų gruodžio mėnesio pabaigos visiškai pakeisti „žalias rodykles“ esančias prie draudžiamojo šviesoforo signalo. Tačiau jau kitų metų pradžioje pamatę jog pakeitimai nėra tokie veiksmingi kaip buvo tikėtasi, KET pakeitimai buvo atšaukti, o į sankryžas gražintos lentelės su žalia rodykle.

Taigi, apžvelkime kaip po tų metų sekasi vairuotojams gatvėse…

Pradėsiu nuo savęs, nes tiesą pasakius, kai šiais metais mieste pati važinėjau gana retai –  dar ir dabar prie šios „naujos sistemos“ nepripratau. Privažiavus prie sankryžos su šviesoforu kuriame yra papildoma sekcija su rodykle į dešinę. Apgalvoju kieno pirmumas – du kartus. Na bet atsargumas gėdos nedaro. Išmoksiu.

Bet ar tik aš tokia viena?

Paaiškėjo jog ne! Ne retai pastebiu jog ir kiti vairuotojai tiksliai nežino ar jiems galima važiuoti ar ne. Dažniausiai kai užsidega žalias šviesoforo signalas pagrindinėje sekcijoje, o papildomoje – nešviečia niekas, vairuotojai norintys sukti į dešinę, vis dar stovi ir laukia kažkokio ženklo nejudėdami. Tas ženklas dažniausiai būna iš galo girdimas garsinis signalas inicijuotas kitų nekantrių vairuotojų geriau žinančių taisykles.

Taip pat ir pradėjus kurti šį blogą susilaukiau vienų iš pirmųjų klausimų, tai kaip su tom sankryžom yra?

Ir skubu atsakyti paaiškindama šiomis Susisiekimo ministerijos tinklalapyje rastomis iliustracijomis:

Pirmas paveikslėlis. Abiem atvejais galima važiuoti visomis kryptimis. Tačiau pirmu atveju sukant į dešinę privaloma praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus, antru – jūs turite pirmumą.

Susisiekimo ministerijos iliustracija 

Ir dar viena iliustracija nurodanti pirmumą sankryžose pagal skirtingas šviesoforo signalų kombinacijas:

Susisiekimo ministerijos iliustracija 

Čia reikėtų atkreipti dėmesį į tai ar pagrindinėje šviesoforo sekcijoje nėra rodyklių nurodančių kryptis tiesiai ir į kairę. Jei rodyklės yra, sukti į dešinę leidžiama tik įsijungus žaliam šviesoforo signalui papildomoje sekcijoje.

Jei turite klausimų apie KET ar saugų eismą – parašykite man, bandysiu atsakyti 🙂

Taip pat kviečiu pamėgti (jei dar to nepadarėte) Facebook puslapį Moteris už vairo, kuriame rasite kitų naudingų vairavimo patarimų.

Iki pasimatymo kelyje

Solveiga

Turinys priklauso www.moterisuzvairo.lt. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.