Patarimai

Mechaninė ar automatinė?

Ką rinktis? Automobilį su mechanine ar automatine pavarų dėže?

Šis klausimas gali kilti dviem atvejais:
1. Jūs planuojate laikyti vairavimo egzaminą
2. Jūs renkatės automobilį.

Nors automobilių pramonė juda link automatizuotų sistemų ir ateityje visi automobiliai turbūt bus ne tik su automatinėmis pavarų dėžėmis, bet apskirtai – autonominiai, kol kas šis klausimas yra tikrai aktualus 🇱🇹 tiek renkantis naują, tiek naudotą automobilį.

Keletas dalykų, kurie galbūt leis jums lengviau apsispręsti:

⚙️Renkantis naują automobilį iš auto salono, to pačio modelio automobilių kainų skirtumas dėl pavarų dėžės gali siekti apie 1000-2000 eur. Automobiliai su mechanine pavarų dėže – pigesni.

⚙️ Ne visi automobilių modeliai turi mechaninės pavarų dėžės pasirinkimą pvz renkantis elektromobilį – galimybės pasirinkti transmisijos tipą -nėra.

⚙️Renkantis naudotą automobilį ženklaus kainų skirtumo turbūt nepajausite. Tačiau siūlau prieš perkant išanalizuoti pasirinkto modelio “silpnąsias vietas”. Testuojamt prikimo metu automobilį su mechanine pavarų dėže galite pastebėti defektus – pavaros jungiasi sudetingai, nesijungia, yra oašakinai garsai jungimo metu ir pan. Testuojant automatinę- jokių defektų galite nejausti. Kai kurių gamintojų modeliuose per kelerių metų eksploatavimo laiką “išlenda” tipiniai defektai kurie gali būti susiję tik su automatine pavarų dėže. Tad jei nenorite nusipirkę iš pirmos pažiūros tvarkingo automobilio greitu metu palikti autoservise – geriau prieš perkant skirkite laiko ir atlikite modelių analizę internete.

⚙️Eksploatavimo išlaidos. Tiksliau – kuro išlaidos. Lyginant tos pačio galingumo variklius tik skirtingomis transmisijomis, ekonomiškesni yra automobiliai su mechanine pavarų dėže, nes čia vairuotojas turi daugiau kontrolės ir galimybių reguliuoti variklio sūkius. Tad kitaip tariant – ekonomiškumas priklauso ne nuo pavarų dėžės, o nuo vairuotojo važiavimo stiliaus, tačiau lyginant to pačio vairuotojo važiavimą dviejais skirtingais automobiliais, daugiau “sutaupyti” kuro galima važiuojant automobiliu su mechanine pavarų dėže (apie eko vairavimą rašysiu ateityje).

⚙️Vilkimas. Automobilių su automatine pavarų dėže negalima vilkti arba galima nedidelį atstumą su tam tikromis sąlygomis. Jei papulsite į tokią situaciją kai reikės tempti “automatą”, prieš tai paskaitykite automobilio naudotojo vadovą, kad neprisidarytumėte didelių nuostolių.

⚙️ Na ir be abejonės- vairavimo komfortas. Ne paslaptis jog automatinės pavarų dėžės suteikia važiavimo komfortą, nes nereikia sėdint prie vairo tiek daug “dirbti”. Jos labai palengvina važiavimą eismo spūsčių metu.

 

Jei šiuo metu planuojate mokytis vairuoti ir svarstote ką rinktis- automatinę ar mechaninę, trumpai pabandysiu tai aptarti…

⚙️Dauguma renkasi mokytis ir laikyti egzaminus su mechanine pavarų dėže, nes išlaikius egzaminą galėsite vairuoti automobilius ir su automatine pavarų dėže.

⚙️Jei pasirinksite mokytis su automatine- išlaikę egzaminą galėsite vairuoti tik tokius automobilius.

👉Bet jei sakyčiau jog neabejotinai geriau mokytis vairuoti mechaninę- pati sau meluočiau.

👥Tikrai esu turėjusi mokinių, kuriems visko automobilyje tiesiog per daug ir viskas eisme vyksta per greitai. Jei matote jog jums yra taip pat- spjaukite į visus stereotipus bei aplinkinių šnekas ir rinkitės mokytis vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže.

👍Geriau išmokti vairuoti ir vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže, nei ilgai kankintis besimokant, suinvestuoti krūvą pinigų į papildomas pamokas ir išlaikius vairavimo egzaminą prisiminti mokymąsi kaip džiausią katorgą.

🤔Kartais mokiniai svarsto jog išlaikę egzaminą su automatine negalės vairuoti mechaninės ir tai sudarys kėblumų. Taip, negalėsite. Na tai kas? Jei bus būtinybė važiuoti – pavairuos kažkas kitas. Kai pirksite savo automobilį rinksitės su automatine. Jei norėsite išsinuomoti automobilį – City bee yra su automatinėm pavarų dėžėm🚗

⚙️ O jei tikrai tikrai matysite jog jums reikia (ar norisi) vairuoti automobilį su mechanine pavarų dėže- betkada galėsite perlaikyti vairavimo egzaminą be jokių papildomų kursų.

Kviečiu pamėgti Facebook puslapį Moteris prie vairo, kuriame rasite kitų naudingų vairavimo patarimų.

Laimingo kelio

Solveiga

 

Turinys priklauso www.moterisuzvairo.lt. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.