Patarimai

10 patarimų kaip vilkti automobilį

Dažnas vairuotojas per savo vairavimo praktiką yra bent kartą patekęs į situaciją kai jo automobilis sugedo kelyje arba važiuodamas keliu būtent tokį vairuotoją sutiko. Jei atsiradusios problemos patiems sutvarkyti kelyje neišeina, vienas iš problemos sprendimo būdų – automobilio vilkimas. Tačiau ką turėtume žinoti, kad norint padėti neprisidarytume daugiau bėdos?

 

Tiems kurių automobilis sugedo:
1. Sustoti kuo dešiniau kelkraštyje ir įsijungti avarinę šviesos signalizaciją.
2. Prieš išlipant iš transporto priemonės apsivilkti ryškiaspalvę liemenę. Pagal KET reikalaujama tik tamsiu paros metu, tačiau ji bus naudinga net ir dieną – vairuotojai jus greičiau pastebės.
3. Pasistatyti avarinio sustojimo ženklą. Gyvenvietėje ne mažesniu kaip 25 metrų atstumu iki sustojusio automobilio, ne gyvenvietėje – ne mažesniu kaip 50 m atstumu. Vairuotojai dažniausiai ženklą pasistato per arti (5-10 m atstumu) todėl ženklas neatlieka savo funkcijos.

Tiems kurie sustoja padėti:
1. Sustoti priekyje už sugedusio automobilio. Kodėl? Sugedusio automobilio vairuotojas reikiamu atstumu nuo automobilio bus pastatęs avarinio sustojimo ženklą, šis atstumas įvažiavus jums į tarpą – sumažės. Taip pat, jei reikėtų vilkti sugedusį automobilį, jums nereikės perstatyti savo automobilio, nes būsite priekyje.
2. Įsijungti avarinę šviesos signalizaciją.
3. Jei sustojote tamsiuoju paros metu – prieš išlipant apsivilkti ryškiaspalvę liemenę.
4. Jei sustojusios TP savininkas skundžiasi, jog automobilis neužsiveda – pabandykite užvesti variklį pats – kartais pavyksta 🙂
5. Prieš nusprendžiant vilkti automobilį – skirkite laiko ir kelias minutes pabendraukite su velkamosios TP vairuotoju. Įsitikinkite jog jis yra neapsvaigęs, blaivus, kad tiksliai žino veiksmus kuriuos reikia atlikti vilkimo metu (pavarų pasirinkimas, stabdžių ir sankabos naudojimas).
6. Patikrinkite ar vilkimo lynas yra nesuplyšęs, ar pritvirtintas tinkamai (tuo atveju jei vilkimo lyną prikabino kitas vairuotojas). Vilkimo lynas turi būti 4-6 metrų ilgio.
7. Vilkimo metu tik velkamasis automobilis turi būti su įjungta avarine šviesos signalizacija, jei ji neveikia – prie automobilio galo reikia pritvirtinti avarinio sustojimo ženklą. Automobilyje, kuris velka, avarinės šviesos signalizacijos įjungti nereikia. Važiavimo metu vairuotojui privaloma rodyti posūkio signalus, o jei važiuosite su avarine šviesos signalizacija – to padaryti nepavyks. Jei vilkimo metu, nerodysite posūkių signalų – velkamojo automobilio vairuotojas sunkiai galės numatyti jūsų veiksmus.

Velkančiosios transporto priemonės vairuotojas atsako už tai, kad būtų laikomasi KET!

Prisiminkite, jog automobilį draudžiama vilkti lanksčia vilktimi jei:
• Sugedęs vairo mechanizmas
• Sugedę stabdžiai
• Kelio danga apsnigta arba apledėjusi
• Esate kelyje pažymėtame kelio ženklu „Automobilių kelias” arba „Automagistralė”
• Velkamame automobilyje nėra vairuotojo

 

Saugių kelionių!

Solveiga

 

Turinys priklauso www.moterisuzvairo.lt. Be sutikimo kopijuoti draudžiama.